YouTube Kanalımıza abone olarak bize destek verebilirsin.

FM Rehber | Gelir Kaynağını Arttırma – FM21

Önceliğimizi belirlemek adına gelir kaynaklarını ele almaya karar verdim. Herkesin sürekli kullandığı ama farkında olmayan bir gelir kapımız var. Peki bu kapımız nedir ve nasıl arttırılır diye düşünüyorsanız bu FM Rehberi tam olarak size göre!

fm rehber | gelir kaynağını arttırma - fm21
Hazırlık Kampımız

Sizlere daha net gösterebilmek adına 3 farklı sütun olarak seçtim. Takımlardan kazandığımız ve bu maç sebebiyle onlara ödediğimiz paralar böyle oluyor. Şu gösterdiğim 12 tane maçtan net gelirimiz 433B oluyor. Bu rakam size çok küçük veya kötü gözükebilir ama itibarınız arttıkça, takımın değerlendikçe bu rakamlar da artıyor. Bunun için hemen ufak bir test yaptım ve itibarımı arttırdım. İtibar arttıkça arasındaki farkı net olarak göstereceğim.

Gelir Arttırma-Farkları – FM Rehber

fm rehber | gelir kaynağını arttırma - fm21

Sadece 4 tane maç ayarladım ve hepsi kendi evimde olacak. Buradan ise 900B bir gelir kapım oluşuyor. Sonuçlara bakılmaksızın, hem seyirci hem de saha dışıyla beraber takıma ekstra gelir kapısı açıyorum. Takımların itibarlar arttıkça bol keseden maç yapmanızı ve gelir kapınızı açmanız lazım. Bunlar ay sonu tablosuna yansır. Özellikle hikayeli kariyer yapıyorsanız, kariyerinizi bir yerde paylaşıyorsanız bu tarz bilgiler sizin için güzel olacaktır. Takımlar arasından itibarın önemini ise başka bir yazıyla göstermek istiyorum.

İtibarımız 6500 iken Dortmund ile maç teklifi götürdüm ve bu maçtan bana net kalan gelir 45K oluyor. Bu rakam için oynamaya değer mi, bu risk alınır mı diye düşünebilirsiniz. İtibarım geliştiğinde ve 9K civarını gördüğünde ise aynı takımdan aldığım para 244.5K oluyor. Neredeyse 200B fazla para kazanıyoruz ve bunu sadece bir maçtan yapıyoruz. Bu tarz kampları sürekli yaptığınızı ve her sene başında 1-2M para kazandığınızı düşünürseniz birkaç tane oyuncunun maaşını veya bonservisini sadece hazırlık kampından çıkaracağını düşünürseniz en temiz kâr oluyor. Bununla beraber sezonluk 2 gün aralarla en az 12 maç yapabiliyorsunuz. Bir de başlama tarihini ilk sene için geri çekerseniz, her türlü ekmeğini yersiniz.