YouTube Kanalımıza abone olarak bize destek verebilirsin.

FMT’21 – Kapsamlı Türkiye Yaması

FMT’21 – Kapsamlı Türkiye Yaması ile Türkiye Futbol Federasyonu sayesinde değişen ve her sene farklı kuralları barındıran yamamız yayında. FMT’21 – Kapsamlı Türkiye Yaması sayesinde güncel haliyle oyun keyfini çıkartabilir ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Sadece ülke kurallarını yapmaktansa, düzeni sağlamak ve günceli yaymak adına gerekli adımlarımızı attım. Bunun üstüne sıfırdan ülke kurallarını yazdığım için tüm kuralları olabildiğince eklemelerle düzelttim. Ülke kurallarıyla beraber 2 farklı kuralımız da mevcut olduğunu belirtmek isterim. Bu paketi indirdiğiniz gibi 3 farklı ülke kuralıyla karşılaşacaksınız. Haliyle üçünden birini seçmeniz gerekmektedir. Aynı anda 3 dosyayı da kullanamazsınız.

FMT’21 – Kapsamlı Türkiye Yaması

fmt'21 - kapsamlı türkiye yaması
fmt'21 - kapsamlı türkiye yaması 86

Mevcut kuralları birebir olarak yansıtmaya çalıştım tabi ki zorunlu oynatma olmadan ve her sene değişen lig statüsü olmadan rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunu yaparken bazı sorunlarla karşılaştım. Bunları çözebilmiş olsaydım, her sene değişen ve 18 takıma düşen bir düzen yapabilirdim ama pek beceremedim. Daha doğrusu bunun için gerekli vakti oluşturamadım. Bu yamayla idare edelim, gerisini elbette getiririz.

Peki bu güncel kurallar nasıl işleniyor ve kademeli düşüş nasıl gerçekleşiyor diye sorsanız da hemen onu da basit olarak göstereyim.

Süper Lig – 14-12-10 kadroda bulundurma, 8-7-6 ise ilk 11’de yabancı oyuncu bulundurabilir. (Kademeli düşüş)
TFF 1. Lig ise 8-5-5 kadroda bulundurma, 5-4-4 ise ilk 11’de yabancı oyuncu bulundurabilir. (Kademeli düşüş)

Yama Özellikleri

  • Güncel Lig Statüleri
  • Güncel Para Ödülleri
  • 3. Lige Kadar Aktif
  • Gol Krallıkları Güncellendi
  • Transfer Ağları Güncellendi
  • Maaşlar Dengelendi
  • Yeni Ödüller Eklendi
  • Takımların isim sponsorlukları eklendi
  • Sakatlıklar %50 azaltıldı

Yama içeriğini olabildiğince kullanışlı ve tek dosya halinde hazırlamaya gayret ettim. Transfer işine henüz bakma fırsatım olmadı ama onun yerine kapsamlı bir yama içeriğiyle paylaşıyorum. Bunun için FMScout sitesine teşekkürlerimi sunuyorum.

Ülke kuralları farklı günlerde olmak üzere en az 5 sezonluk testlere tabi tuttum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Transfer yamasıyla herhangi bir çakışması olmamasıyla beraber artık Dünya çapında transferleri de aktif olarak kullanabileceksiniz. Bununla beraber takım isimlerinin tam olarak gözükmesi için lisans yamasının kullanılmaması gerekiyor. Lisans yamasını kullanıyorsanız zaten isimler aşağı yukarı aynıdır.

Yama kurulumu için bu konumuza göz atabilirsiniz. Böylece tüm kurulumları bir konu içerisinde rahatlıkla bulabileceksiniz.