YouTube Kanalımıza abone olarak bize destek verebilirsin.

FM21 Andreas Cornelius | Pivot Santrafor

cornelius

Trabzonspor‘un yeni transferi Cornelius nasıl bir topçudur, FM‘de nasıl verim verir ve FM üzerinden nasıl bir etkisi olur bunu göreceğiz. Öncelikle Trabzonspor gözlemci ekibine bir gözlem raporunu attık ve gerisini beraber görelim.

Parma’nın bu sene küme düşmesiyle beraber elinden çıkartmaya uğraştığını hepimiz biliyoruz. Pivot tarzı forvetlerle oynamayı çok severim, bu sebeple ayrı bir heyecana kapıldım. Taha Değer ile beraber pivot arayışımız vardı ve Cornelius bunlardan birisiydi. Atalanta-Parma ilişkisinden ötürü alınması çok zordu ve biraz tuzluydu. Trabzonspor ise €5 Milyon gibi bir rakama bu anlaşmayı tamamladı.

fm21 andreas cornelius
Başlangıç Profili

Güncel kadromuzu düşündüğümüz vakit Cornelius bu alanı tamamlayan, koruyan büyük bir parça olacaktır. Abdullah Avcı‘nın sisteminin en büyük etkisi; pivot adamlarla ayrı bir verim almasıydı. Adebayor buraya geldiğinde neler düşünmüştük ama nasıl katkı verdiğini hepimiz gördük. Onun hemen öncesinde Mehmet Batdal ile verim almayı başarmış ve bu şekille kanatlarını çalıştırmış birisi. Trabzonspor‘da ise Nwakaeme ile Gervinho kanatları alırken hemen arkasından Bakasetas ve Hamsik olacak. Uzaktan şutları bol bol görebileceğimiz, basketbol da olan duvar stilini de burada fazlasıyla göreceğimizi umuyorum.

FM21 Andreas Cornelius

fm21 andreas cornelius

Mevcut sisteme ufaktan göz atmak istesem de konumuz ile pek bağdaştıramazdım. Bu sebeple sadece hücum hattını göstermelik bir şeyler yaptım. Kanatların sürekli içeri girmeye çalışması ve bunlara alan açabilecek 2 ismin olmasıyla kalabalık bir hücum seyredeceğimizi düşünüyorum. Cornelius en büyük artısı ise topu saklayabilmesi ve doğru zamanda pası gönderebilmesi olacak. Kanatlarımız da iki tane bitiriciliği ve birebirleri iyi olan isimler var. Olası kanatların tıkanması durumunda onlara yardım edebilecek Bakasetas tehlikesini de unutmamak lazım.

Cornelius‘u oynatmayı düşünüyorsanız kesinlikle PS-D rolünü öneririm. Hücum olması avantaj olabilir ama benim aklımdaki görüntüsü daha çok takımla bütünleşen bir isim. Hücumu bir parça haline getirip, size daha fazla verim sağlayabilir. Neyse artık lafı fazla uzatmadan, gözlem raporuna geçelim ve orada bitirelim. Bir sonraki inceleme de görüşmek üzere…